| Florin31776 a întrebat:

Am o intrebare, am inteles ca cu 10 clase se poate inrola orice om in armata dar o pot face daca am avut o interventie chirurgicala la rinichi? Inca îi am pe amandoi, sunt in forma practic si karate pe deasupra si chiar nu am nici o stanjenire de la rinichi in prezent, dar vreau sa imi spuna cineva care stie mai bine, va rog frumos.

Răspuns Câştigător
| CodrutElian1990 a răspuns:

Da

6 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Cu 10 clase da. Cu interventia chirurgicala ti-o spune doar comisia medicala.

| Florin31776 explică (pentru CodrutElian1990):

Iti multumesc pentru raspuns dar vreau sa te mai întreb ceva sunt șanse să mă accepte comisia și cu cicatrici tot la asta mă refer de mai sus

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Florin31776):

Unde ai cicatrci? Pe copul acoperit? Asta nu are importanta.

| Florin31776 explică (pentru CodrutElian1990):

Am cicatricea de la operatie pe partea dreaptă că am fost operat la rinichi după cum am spus si am avut intervenție chirurgicală doar am avut niste canale încurcate diagnosticul a fost hidronefroza gradul 4 și acum nu mai am nimic am fost tăiat la operatie din partea dreaptă din față de la aproximativ 4 cm de buric până în spate dar sunt operat din decembrie 2019 și nu mă mai stînjenește deloc pot face sport rezist la oboseala si practicand karate cum am mai spus am suportat multe lovituri in acea zonă, zona fiind amortita in acea zonă pot alerga kilometri medicul sportiv mi-a dat voie să practic karate pentru că am avut recuperarea foarte rapida spunandu-mi ca se datorează ca sunt tânăr.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Florin31776):

Cicatricile acolo nu sunt o problema. Doar sanatatea.

| Florin31776 explică (pentru CodrutElian1990):

Aa ok deci am șanse nu?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Florin31776):

Da