| ChrisNOW a întrebat:

Ajutor! Nu stiu ce sa cred si sa fac! Astazi am plecat cu masina acasa cu cineva, eu stateam cu mama si cu catelusa mea in spate si am tinut-o in poala si a adormit, aveam o guma in gura si mestecam la ea si deodata am simtit in gura un fir de par(cred ca a fost mare?)si a fost oribil insa in 2 secunde a disparut "gustul" acela si ma intreb oare,sa fi fost par de pe blana catelului(are o blana scurta)si sa il fi inhalat pe gura(respirat)ca de inghitit nu cred si daca totusi am fost atent ma gandesc ca daca il trageam pe gura ma inecam cu el,am tusit putin si gata, insa poate s-a dus in plaman si imi poate creea mari probleme si ma cam gandesc care sunt simptomele?! Nu stiu ce sa fac, imi e ca l-am inhalat pe gura.Multumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Stai linistit nu patesti nimic. Nu te speria! Pentru un amarat de fir de par ori cine stie ce. era!

suntserios
| suntserios a răspuns:

De la un fir de par nu patesti nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu avea cum sa se duca in plaman deoarece orice fir de par sau de praf inhalat aduce moartea. Daca l-ai inghitit nu este nici o problema.

| Teardrop a răspuns:

Oh, God, dacă ai câine şi-l ţii în casă, inhalezi în fiecare zi peste 100 de fire de păr -.-

| Elevu53 a răspuns:

Daca sincer...nu cred ca vei muri de la un simplu par happy