| Anonimus61626 a întrebat:

Am adormit cu guma in gura si cred ca mi s-a lipit de gat, ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JustForFewSeconds a răspuns:

Probabil ai inghitit-o, nu stiu daca s-a putut prinde de gat thinking Bea mai multa apa..rece, zic eu...pentru ca aia calda o va inmuia si se va prinde mai rau, daca zici ca e in gatlaughing Dar stai linistit, cel mai probabi ai inghitit-owinking

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mananca mere (mai tari) si covrigi uscati, alternativ, vor curati urmele.
Ce-ti ajunge in stomac, va iesi cu scaunul.

| Clorox a răspuns:

O mai ai in gura? Putin probabil, nu se intampla nimic, doar sa ai grija deoarece gumele nu se digera foarte usor!

| Yasmin875 a răspuns:

Sa inteleg ca ti-a fost lene sa o scuipi intainte sa te culci.Stai linistit.Si eu am inghitit o guma cand eram mai mica si nu am patit nimic.

| PikaPikaChuChu a răspuns:

1. Poti merge la medicul de familie sau la un orl sa ti-o scoata cu un cleste
2. mananca coaja de paine sau chestii tari ca sa se duca