| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor va rog!
De un an si ceva ma chinui cu problema negilor pe maina.Acum am observat ca am unul pe talpa piciorului insa nu sunt sigura ca e neg.Pe maina i-am ars cu azot pina acum insa imi reapar inapoisad.Am incercat si cu Rostopasca insa in zadar.Nustiu ce sa mai fac.Nu ii suport sa-i vad.Imi ramin si cicatrice de la arsurile de pina acum.Ce as mai putea sa incerc ca sa scap de ei? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| totElodia a răspuns:

Pe talpa niciodata nu apar negi. Verifica din nou, s-ar putea sa fie o capusa. Treci pe la medic urgent!

| xRobert93 a răspuns:

Ce-a mai mare prostie sa ii arzi pentru ca reapar mai multi! Se pot scoate cu laserul

| Nuamchefazi a răspuns:

Si eu am avut in palma, si am fost la spital si mi la ars cu azot si dupa aia cateva zile am inceput sa imi dau cu rostopasca( cateva zile) si nu mi-a mai aparut de atunci, dar cel mai bine e sa te duci la doctor si sa le spui poate te ajuta, si mai exista ceva care ii ingheata gasesti la farmacie poti sa incerci dar nu stiu daca e chiar asa de buna...

| wrApe a răspuns:

Sebi ar dreptate, am mai vazut o chestie care ii ingheata dar nu stiu daca e eficienta, dar asa pare happy