| crissu26 a întrebat:

Ajuutooor! Mi-am cumparat o acentona pentru unghii cu pulverizator si din greseala mi-a intrat si in ochi (destul de multa zic eu)...m-am clatit bine cu apa dar ma ustura foarte tare ochiul, nici nu pot sa il tin deschis, sunt foarte rosie si acum ma ustura si nasul.Pls help....la doctor nu ma pot duce inca pentu ca sunt plecata din tara.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| akaleesh20 a răspuns:

Clateste-te bine bine bine cu apa din abundenti tinand ochiul deschis si da-i repede fuga pana la farmacie... poate gasesti acolo picaturi sau ceva.