| onlychengs a întrebat:

Hei. Pot pati ceva daca din greseala am pus o picatura de glicerina boraxata intr-un ochi? La inceput m-a usturat si durut cam tare, apoi mi s-a inrosit ochiul si simteam ca am ceva in ochi. Acum nu mai este rosu dar parca ma mai ustura foarte putin din cand in cand. Momentan nu pot sa ajung la un doctor, am fost la farmacie si mi s-a dat un ser fiziologic si niste servetele, iar farmacistele au spus ca nu se intampla nimic, dar am zis sa intreb si aici, poate a patit cineva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Țoglă a răspuns:

Dă-ți cu ser fiziologic până trece roșeața. Dacă nu trece, vizitează un medic.

| onlychengs explică (pentru Țoglă):

Mi-a trecut la vreo ora dupa ce am pus-o din greseala in ochi. Chestia e ca acum ma mai ustura, foarte putin ce-i drept si nu continuu.

| Țoglă a răspuns (pentru onlychengs):

Atunci îți va trece. Mai aplică ser dacă te deranjează tare.

| xunshu a răspuns:

Te-ai clatit imediat dupa? Ar fi ok sa iei si niste picaturi de ochi pana ajungi la un doctor pentru control

| onlychengs explică (pentru xunshu):

Da, am dat cu apa. Initial am vrut sa pun dexatobrom, dar am nimerit glicerinalaughing De la farmacie mi s-a recomandat sa pun in continuare dexatobrom

| xunshu a răspuns (pentru onlychengs):

Pune in continuare si incearca sa ajungi cat mai repede la doctor laughing macar la doctorul de familie daca nu la oftalmolog. Bafta