| Taetae58 a întrebat:

Alcoolul in combinatie cu ciupercile champignon pot pune sanatatea in pericol?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Totul depinde de cantitatile consumate.
In cantitati moderate nu sunt periculoase unui organism sanatos.

Exista retete de delicatese, care folosesc vin si ciuperci, DAR
Exista si posibilitatea sa te imbolnavesti de la alcool sau de la ciuperci, daca nu le mai suporta organismul.

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Rețeta e și mai "periculoasă" dacă scoți ciupercile. Așa că poftă mare!

| Taetae58 explică (pentru sierra1):

Asta n am mai auzit o

| sierra1 a răspuns (pentru Taetae58):

Atunci spune merci!

| Taetae58 explică (pentru sierra1):

Daca as intelege ti as spune

| sierra1 a răspuns (pentru Taetae58):

Tatae sau Taetae58 sau cum o fi... dacă scoți ciupercile (din rețeta ta), ce rămâne?

| gabicoo a răspuns:

Doar daca le tragi pe nas.
In rest: Pofta buna.

Sa nu uit: Ciupercile merg bine cu un vin rosu.

| ReddY25 a răspuns:

Da,mult

| Taetae58 explică (pentru ReddY25):

Pai daca e mamcare de ciuperci si bei bere ce poate avea

| ReddY25 a răspuns (pentru Taetae58):

Îți va fi rău

| Continchiscontsters a răspuns:

Frate eu am băuse anul trecut în vara jb cu zahar pudra 4 pahare frate una după alta era prima oara când beam cu Adevărat și eu toata viata mea ști cum ma făcut? laughing))) nokaut finish nu mai puteam sta pe picioare laughing))) și a fost și ultima de atunci nu mai fac asa ceva.