| anonimathebest a întrebat:

Always sun tampoane externe?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Externe, categoric! Sangele, stagnat mult timp ( fara posibilitatea de a se scurge in afara) se constituie intr-un mediu nutritiv benefic(crestere /multiplicare )pentru anumiti germeni care compun microflora intravaginala normala! in momentul in care, dintr-un motiv sau altul, se strica echilibrul normal al microflorei componente vor prolifera anumiti germeni in detrimentrul altora. Rezultatul acestei proliferari sunt procese inflamatoare locale sau generalizate.

| Cσσкiє a răspuns:

Absorbante, nu le confunda. Da.

| madagascar a răspuns:

Always sunt o marca de absorbante, tampoanele sunt interne o. b. ca always mai sunt si alte marci de absorbante

| Nu conteaza a răspuns:

Tampoanele sunt cele interne tongue
always sunt absorbante [externe] cu gel sau de zi/noapte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sint tampoane, sint absorbante.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt tampoane
sunt absorbante
ob e un tampon de exemplu
tampoanele sunt interne si absorbantele sunt externe
deci always nu e tampon e absorbant si absorbantu e extern.

| tweety28 a răspuns:

Da!
poti vedea asta in aproape toate magazinele
ce intrebare e si asta?