| bebe1123 a întrebat:

Am 13 ani si am 1.65 cat credeti ca mai cresc? si pana la ce varsta mai cresc? SERIOS FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MasterOfDisaster a răspuns:

Nu putem stii cat vei mai creste. Daca parintii tai sunt mult mai inalti decat tine, ai mari sanse sa mai cresti destul de mult. Daca majoritatea din familie sunt mai scunzi, se poate sa nu mai cresti foarte mult.
Fetele cresc cam pana pe la 18 ani, dar nu e batut in cuie.
Oricum, vei mai creste.
O zi buna!

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Depinde şi de amprenta genetică.Dar cu o medie de 2-3 cm. pe an.

| LolaLollita a răspuns:

Mai cresti cu sigurantahappy Depinde si ce inaltime au parintii tai, pentru a ne da seama cat mai poti sa cresti. Fiecare persoana se dezvolta diferit, nu exista un raspuns standard pentru intrebarea ta.

| Melinda1219 a răspuns:

Esti ok pentru varsta ta.

| Pissicuts a răspuns:

Esti oke dar pana la18 ani o sa mai cresti