| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani si cateodata ma inteapa inima cand respir adanc.uneori dureaza cateva minute alteori mai mult. oare pentru ca sunt in crestere? mi-e frica sa nu am ceva...La scoala mi-a luat si tensiunea si m-a consultat si cu stetoscopul si nu mi-a zis nimic.Iau calciu in fiecare dimineata si am inceput sa beau si mai multa apa. Uneori am luat si 2 pastile de calciu..ma afecteaza cu ceva? Raspundeti urgent! Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DedeeAndreea a răspuns:

Hei big grin Te rog eu mult, nu iti face griji! Am patit acelasi lucru in vara asta.Mi-am facut control la inima, nu aveam nimic.Este pentru ca tu cresti! Bine, pe mine ma durea cateodata inima si imi batea repede si imi era frica sa nu mi se faca pulsul 180, si chestii de genul. Apoi, mi-a trecut dupa ce am luat calciu! Inima imi batea repede de frica.
Parintii au decis sa ma duca la psiholog, imi era frica de boli.Acum sunt bine mersi,adica nu mai merg la psiholog, am scapat de obsesii big grin
Stai linistita, daca intr-adevar ai ceva, nu-i nimic grav! Pentru orice eventualitate, du-te si fa-ti un control!
O zi frumoasa!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai du te la un control, crezi ca daca ai ceva se trateaza cu calciu?

| ApolloO0 a răspuns:

Si pe mine la fel! Am 14 ani.Cateodata ma inteapa si nu pot respira adanc.