| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si nu mi-a venit menstruatia, mentionez ca sunt destul de dezvoltata. Este vreo problema cu mine? Cand imi va veni si mie menstruatia? Va multumesc!kiss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Denise_3997 a răspuns:

Daca pana la 16 ani, menstruatia tot nu vine, atunci este cazul sa-ti faci griji. Mai asteapta. Fiecare corp, organism se dezvolta si functioneaza diferit. Succes happy

4 răspunsuri:
| Muhteşem a răspuns:

Ar trebui sa te duci la un doctor sa vezi daca este vreo problema.Dar eu cunosc persoane carora le-au venit menstruatia si la 19 ani.O sa ai si tu la momentul potrivit, oricum o vizita la doctor nu strica!

| clau25 a răspuns:

Pai...stai linistita...eu stiu ca nu iti vine pana la 16 ani atunci trebuie sa mergi la un control!

| Diana_3108 a răspuns:

Nu este nicio problema.ai timp! nici nu trebuie sa astepti.e mai bine farabig grin o sa iti vina si tie stai fara griji

| xDani3lx a răspuns:

14 ani... te sfatuies sa mergi la doctor pentru ca de obicei apare la 11-12 ani straight face