| Calinush a întrebat:

Am 15 ani, 184 cm, 80kg, am burta laughing. Fac sala de 9 luni. Si cred ca nu am programul corect.

Este bun acest program la sala?

Luni : piept si triceps (bara/gantere)

Marti: spate si biceps si bicicleta (bara/gantere)

Miercuri: picioare si bicicleta (punctul meu forte)

Joi: umeri si trapez si abdomene (bara/gantere)

Vineri : brate - adica bicep si triceps si bicicleta (bara/gantere)

Sambata: bicicleta, alergare pe banda, antebrat, abdomene (stau 1 ora maxim la sala) si mai mult pentru a slabi

4 exercitii/10-12 repetari/4-5 serii.

Daca nu puteti voi sa imi spuneti altul mai eficient? Adica vreau sa slabesc.

Vreau sa inlocuiesc grasimea cu muschi, stiu ca e mai greu dar eu asa vreau.

Se poate sa-mi dati si un regim alimentar? adica ce pot manca si cand? orele... calinu stiucs@yahoo.com

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| BUFU_7128 a răspuns:

Eu fac sala, nu trebuia sa te organizezi chiar asa, daca vrei sa dai din burta jos alearga mult, fa multe abdomene, dupa, incearca piept si biceps si spate si triceps... daca faci piept si tricepis, cand ai terminat pieptu tricepsu e mort deja, si biceps cu spate la fel, faci tractiuni la spate, tiai omorat bicepsu, dupa nu mai faci nimic la biceps, si, daca vrei sa te fibrezi, baga cu greutate mai mica si repetari pe la 20, o sa iti scada din masa, viteza va crestehappy, si forta cam tot la feltongue