| Calinush a întrebat:

Salut, merg la sala de forta de 9 luni si eu m-am dus ca sa slabesc si sa cresc in masa, sa ma definesc.

La inceput aveam 85 de kg, de vreo 7 luni am 80 de kg, a fost usor sa dau jos 5 kg, dar mai mult nu pot, nu mananc fac bicicleta, alerg si tot asa nu mai pot slabi, paine, cartofi pai, am renuntat in mare parte, mananc foarte rar din astea.

Ideea e am 15 ani, 1.86cm si 80kg, suna bine, dar am burta, sani laughing adica am grasime pe pectorali laughing

Ce pot face sa slabesc? Un regim alimentar?

Program sala:
Luni : piept si triceps (bara/gantere)
Marti: spate si biceps (bara/gantere)
Miercuri: picioare (punctul meu forte)
Joi: umeri si trapez (bara/gantere)
Vineri : brate - adica bicep si triceps (bara/gantere)
4 exercitii/10-12 repetari/4-5 serii.

Am crescut in masa, dar nu se vede doar "se simte" sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NickiMinaj a răspuns:

Faci prea multa forta(care e menita sa defineasca si atat) si cardio deloc. Incepe si alearga, inoata, mergi pe bicicleta, sari coarda, exercitii gen flotari, abdomene si altele din astea - de miscare, nu tras de fiare iti trebuie tie. Ca sa slabesti trebuie sa faci exercitii care iti solicita sistemul respirator, CARDIOvascular si astfel se vor accelera si arderile metabolice. Sporwinking

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la un nutriționist, ești în creștere și nu trebuie să intri la regim alimentar ci mai degrabă să înveți să mănânci.
Mănânci ca să trăiești nu trăiești ca să mănânci, da?
Pa, pa.

| Calinush explică:

! Un coleg de antrenament (chiar mai multi) mi-au sugerat sa-mi iau L-carnitina, ce parere aveti? aveti alte sugestii? de ce? cu ce ma poate ajuta, un link catre un site cu mai multe informatii daca se poate big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune intrebarea ta si pe Raspuns-Rapid, poate gasesti raspuns si mai castigi si 3 cartele vodafone cu 1000 de minute si 1000 sms uri! www.raspuns-rapid.info/concurs

| crisgently a răspuns:

Daca nu te hranesti bine poti sa te imbolnavesti. daca vrei sa slabesti trebuie sa faci serii mai multe, dar nu cu greutati foarte mari, sa te fibrezi.astepti rezultate prea repede. daca ai posibilitate fa si inot. succes