| Alexandinho10 a întrebat:

Am 16 ani aproape, înălțimea 1.73 si si 50 de kg.Ce fac sa ma ingras?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| laurentiutirei a răspuns:

Salut incearca sa te apuci de sport o sa te ajute mult in viata iti garantez
dupa cum ai vazut te ingrasi greu! stiai ca pui masa musculara mai repede decat grasime!
daca vrei sa cresti in greutate si sa arati bine iti recomand sa te apuci sa faci sala. sau sa te antrenezi acasa fie cu greutatea corpului ori iti cumperi 2 gantere
Benefici; Vei arata mai bine, vei fi mai atragator pentru fete, te vei simti mai bine in pielea ta, castigi respect,
De ce sa pui grasime si nu muschi! poti creste in greutate punand muschi ai nevoie doar de vointa si putina motivatie.
Succes

2 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Ar trebui sa ai în jur de 63-64 kg. Calculează câte calorii mănânci într-o zi obișnuită și ce tip de activitate ai ca sa îți pot da un răspuns corect.

| plopurel22 a răspuns:

Iti recomand sa te apuci de un sport si sa iti faci un program de alimentatie sanatoasa, cu 3 mese pe zi: mic dejun, pranz si cina. Eventual, poti lua diferite gustari intre mese, dar esential e sa mananci mult si bine la respectivele mese.