| Andrei173837 a întrebat:

Am 17 ani si 1.73, sunt băiat.
Vreo sansa sa mai cresc?
Sa ajung la macar 1.76 la 18 ani, adică peste 11 luni?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| adryang78 a răspuns:

Un "deștept" mi-a marcat răspunsul ca fiind nefolositor și eronat.
Mă rog, e plină lumea de sorboniști.
Mulți susțin că fiecare persoană crește în funcție de gene și nu poți să te înalți mai mult.
Greșit! Ai mai jos unul dintre multele articole de specialitate, dacă vrei să te convingi.
https://www.csid.ro/......me-4950418

| sunt0anonima a răspuns (pentru adryang78):

Si mie mi l-a marcat la fel...

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, sunt șanse să mai crești, poate nu chiar 3 cm.

| Celcestietot a răspuns:

Fă-ți o radiografie ca să vezi dacă mai crești. Dacă iei trimitere de unde trebuie, este gratis!

| alina2k18 a răspuns:

Posibil da.

| adryang78 a răspuns:

Da. Corpul se dezvoltă până la 23-24 de ani.
Îți recomand înot, pentru dezvoltarea armonioasă a musculaturii, și baschet/volei pentru înălțime.

| sunt0anonima a răspuns:

Apuca te de un sport(handbal, baschet)sigur crești asa