| Lofiboy a întrebat:

Am 20 de ani si imi doresc foarte mult prietena dar nu am noroc, recent am incercat sa ma sinucid, eu iau antidepresante/somnifere si am baut o doza foarte mare dupa care am lesinat si cand m-am trezit imi era foarte rau si mama a chemat ambulanta, mi-a facut o picuratoare intravenoasa si astazi am ajuns acasa, e ora 3 am acum si vreau sa intreb ce pot face sa imi imbunatatesc starea, pentru ca stiu ca prietena nu o sa am niciodata si antidepresantele nu prea ajuta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Catalin77945 a răspuns:

Pai in primul rand nu trebuie sa ai gandirea asta ca 'nu o sa ai niciodata', prietena vine la timpul potrivit, poate nu ai avut noroc dar in viitor niciodata nu stii daca o sa ai sau nu. Dupa gandeste-te ca in anii precedenti poate dadeai de una care putea sa faca faze nasoale si te facea sa te simti si mai rau. Uite acum ai 20 de ani,ai toata viata in fata si tot timpul din lume sa-ti gasesti o noua prietena.
Ce poti face sa-ti imbunatatesti starea pai poti sa incerci cu un pshiholog sau un terapeut, daca nu poti sa incerci si singur, pentru ca pana la urma tu esti cel mai bun prieten al tau si te poti ajuta cel mai mult in situatia respectiva, acum modul in care vei face asta difera pentru ca e diferit si unic in functie de persoana, dar fii optimist.

8 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Bos bosulică șefule barosane
mergi omule la muncă fă bani
inchiriază un apartament
ințelegete cu proprietarul de unde ai inchiriat apartamentul respectiv să nu vină niciodata pe acolo pentru că tu vrei să ii spui iubitei tale că este apartamentul tău propriu personal.
Să vezi cum mamele fetelor mateialiste hapsâne calice avare calice or să îșî impinga fetele să se culce cu tine să îti facă și un copil că tu ai casa ta.
Spui că ai muncit în Spania iti faci si tu niste acte la misto ca e apartaentul tau pui pe usa numele tau chiar daca nu mai e la moda.
faci niste facturi la misto la curent telefon televiziune internet
exact cele reale le scanezi si le schimbi numele si le arunci prin casa.
si când vorbesti cu ele le spui ca trebuie sa platesit intretinerea
ca ti-sa spar o teava la apartamentul pe care tocmai l-ai cumparat
nu te dai mare in mod direct ca tu ai un apartament
dar ai grija ca toate fetele sa afle ca tu detii un apartament
te duci la o scoala postliceala de fete de exemplu de croitorie
sau scoala de asistneta medical
sau de sora de cruce rosie
cauti crucea rosie si vezi ca organizeaza cursuri pentru surori de cruce rosie te duci si tu la cursurile alea si o sa fii singurul barbat dintre 60 de femnei
primesc si daca inca nu ai erminat liceul la cursul respectiv il poti fae in paralel cu liceul.
si le chemi pe acasa pe la tine cumperi si tu ceva carnati de plescoi bautura sampanie bere sucuri si psui ca e ziua ta sau a numelui tau si ca vrei sa le dai petrecere sa le imbuibi cu mancare
si fraierele vin cand aud de tiari si batura si mancare moca
spui ca nu trebuie cadou si cu ocazia aia le tot mai spui ca ai dat 47000 euro pe apartament
ca ti-a mai dat si o bunica bani.
si gata ele sunt invatate ca au banca intre picioare de mici
si mamele lor le-a scoalarizt sa puna mana pe unul care are masina si telefon mobil si apartament
si eu am agatat de multe ori in felul acesta
si le spunea mamele lor defata cu mine
e bun baiatul are telefon mobil
are masina are celular are si loc de munca are si apartamentul lui ce mai vrei!
hai ia-l de barbat
de parca ar fi vrut masa sa ma satisfaca
pentru ca aveam celular GSM fată!

| zilog a răspuns:

Eu când eram ca tine nu aveam bani nici macar de o prajutura
si nici de haine nici de nimic dar dupa ce m-am angajat totul a inceput sa mearga minunat

prima prietena s-a maritat cu un tigan
alta a plecat cu un austriac
aclta sa sarutat in fata mea
alta a plecat cu un american

chestii din astea mi-s-au intamplat pana cand m-am angajt
dar dupa ce am inceput sa am eu banii mei au inceput toate mustele sa traga la bani ca la că cat

ca asa e sociateatea sta facuta să le dai

si acum româncele vor multe ca sunt obisnuite sa faca banii lor pe videochat-uri ca asa le invata mamele lor ca acum a ajuns la putere generatia de fete ale fetelor care erau fetele celor ce dansau la bara prn 1999 in Italia
si dca de generatie in generatie ele alte exemple in casa lor nu au vazut
si scoala carte ceva nu au mai facut ca nu s emai face scoala
si la televizor se da de exemplu fata tatalui
nora pentru mama
columbeanu
sau aia din vasui care se culca cu o gramada de brarbsati
si se da exemplu pe tot internetul la femei ca daca nu ai bani intra pe matroimoniale
si gata faci sute de euro pe zi
ia cauta tu pe toate site-urile d ematrimoniale si iti vei da seama ca acolo sunt fetele cuminti pe care tu le cauti
despre care iti povestea in basmele coilaresti cu alba ca zapada si cei sapte pitici
si prazlea cel voinic
si printese

nu mai sunt asa cuminti
nu mai da nimeni nici un scupat pe sentimente pure sincere dragoste

o sa te ia cu f u n d u l de nas
ca si cand ai fi un fraier un retard un papagal daca tu le spui ca le iubesti
spun ca au gasit un sponsor fraier

si o sa isi bata joc de tine si o sa te tot puna sa le cumperi si sa le cumperi si sa le cumperi lucruri si sa le dai bani
si pana la urma tot ne satisfacut o sa rămâi!

concluzia pentru satisfactie de moment rapida intra si tu pe un site de matrimoniale da un ban la o femeie doa trei treizeci si noua

pentru ca dragostea moca este mai scumpă de cât aia despre care stii de la bun inceput cat o sa te coste

pentru ca tu daca vrei sa faci ceva cu o femeie ea o sa te tot cheltuesca chiar si de 2000 euro
ca pe mine asa ma costa pana cand ajungeam in pat cu cate una
pentu ca si eu aveam principii dinatea ca nu dau eu bani la femei
dar ma costa pe alta parte
sa ii intretin familia
sa fac gratare
sa o duc la mare la munte sa ii cumpar medicamente pentru bunicii ei
sa am grija de tatal ei si de mama ei sa nu trebuiasca sa se duca la nici un fel de munca
pentru ca asa le pun pe fetele din ziua de azi parintii
sa isi gasesca pe cineva care sa aiba grija de ei sa nu mai trebuiasca sa mai muncesca
ba sa cumpar o cada ba sa cumpar gresie ba s mai construiasca tatal ei o camra la casa
ba sa mai ma duc pe la doctori cu bunica ei care trebuia operata pe coloana pe banii mei
si tot felul de costuri dinatea ascunse
sa ii cumpar ei cizme telefon genta masina roti chestii parbriz
si pana la urma tot ne satisfacut eram

dupa cate una mi-am pierdut si cate 4 ani din viata si diupa cheltuieli de aproximativ 10000 euro cu ea nici nu m-am culcat nici macar o singura data cu ea
ci doar am sarutat-o o singura data pe sani

asa ca mergi la astea care o sa se culce cu tine o ora doua si
atunci vei sti si tu ce e aia femeie
si dupa 100 de ori mers la astea care le dai 100 lei de fiecare data cand treci pe la ele

o sa capeti mai multa incredere in tine isi o femeie atunci cand vede ca tie nu iti pasa daca iti da ea sau nu iti da ea
ca si cand daca vrea sau daca nu vrea
tie iti este tot una
si sa capeti tupeuri dinalea fantastice
sa te dezbraci si sa incepi sa tragi de ea de hainele de pe ea
de la prima intalnire
fara miloaga cam pe ideea ca ti-am dat sa mananci ti-am dat sa bei ai bagat in tine o gramada de votca acum hai sa ma simt si eu bine de cata votka am investit in tine
hai termina cu figurile

atunci cand o sa ai un asemenea comportament ele o sa spuna ca esti un barbat adevarat

pentru ca papitoi fraier lingau milog am fost eu cu torturi si flori si dragoste 10 ani din viata daca nu vreo 20

si am tot plâns dupa cate una si dupa cate alta
si am vrut sa ma sinucid
si m-am aruncat de pe un pot ziceam eu ca o sa cad in fata unui tren care tocmai trecea pe sub podul respectiv
dar am cazut pe locomotiva apoi jos
si mi-sa carapat ceva pe la coloana si ma tot doare de atunci cam tot timpul
dar asta e alta poveste

sau pocaiestete mergi la o biserica de penticostali baptisti cretini dupa evenghelie si citete biblia
si iti dau aia femeia ta virgina
cauta-ma pot sa iti fac intrarea
si sa fac vorbele daca vrei sa ai tu o femeie care nu a mai avut alti barbati inainte de tine
se poate rezolva si asta
doar ca ar cam trebui ca in decurs de 1 an sa citesti biblia de cel putin 3 ori si cam are vreo 300 de pagini!

Si gata te insor eu imi iau acest angajamet ca iti înlesnesc calea drumul tot ce vrei tu iți deschid usile pe acolo
si iti garantez ca daca citesti biblia de 3 ori in maxim 1 an

gata sigur sigur de tot se va indragosti una de tine
pentru ca acolo se indragostesc pe câță biblie cunosti
nu pe câti bani ai sau cum arați!
nici ele nu au bani si ncii de la tine nu cer!
cer doar sa te rogi impreuna cu ea
sa stai pe genunchi macar 30 minute pe zi
si sa mergi in fiecare Duminica cel putin la Biserica!

| darrio2007 a răspuns:

Aia-i perfuzie nu picuratoare. Daca tot baietii ar dezarma asa de usor pentru ca nu-si gasesc o partenera, ar fi numai fete mari pe tot mapamondul.
Ai incercat sa schimbi ceva in comportamentul tau?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu e vorba de noroc aici, tovarase. Nu il baga in seama pe zilog, e cu capul omul. Ce ai nevoie e UN PLAN. Gagicilor nu le plac aia care stau ca salcia in vint.

| Lofiboy explică (pentru zilog):

Frate apreciez comentariul tau, dar eu am doua apartemente proprii, tata a construit o casa pe pamant 3 ani in urma si m-am mutat eu mama si tata in el sora mea a plecat peste hotare la munca, pana atunci am trait intr-un papartament si bunica mea are 2 apartamente dintre care a reesit ca unul e al meu pentru cand ma voi casatori si unul pentru sora mea cand se va casatori, dar sora mea deja s-a casatorit peste horare si a spus ca imi da ambele apartamente, eu acum le dau in chirie la niste prieteni si traesc cu parintii pentru ca sa nu paltesc internetul si serviciile plus mama imi face mancare, eu cred ca problema e ca eu sunt din republica moldova chisinau si aici e alta mentalitate, nu stiu frate sper sa gasesc o prietena ma simt chiar nasol de tot

| zilog a răspuns (pentru Lofiboy):

Eu fac an de an excursii sexuale in republoica moldova si tu nu gasesti femei in republica moldova
eu vin acolo si cu câte 11 prieteni
si ii cazez la hotelul zarea
apoi mergem la o pensiune de la Soroca

cum să fii din raiul pe pământ și să nu ai femei

cazează-ma pe mine si iti arat eu cum se face rost imediat de o femeie
la tine
in oras
exista o casa de copii concordia unde sunt fete care nu au parinti si ele cresc acolo chiar si cand se duc la facutate
si sunt majore

ce sa iti spun exista facutatea de limbi
exista facutatea de psihologie
exista facutatea de femei

cum sa nu gasesti femei in Tailanda

alo e ceva la tine
ai tu personal o problema cu increderea
scrie-mi pe privat si vedem organizam ceva petreceri cu studente
facem ceva acolo

eu am stat in republica moldova 4 ani daca as pune cap la cap toate urgiile facute cu studente pe la hoteul ZAREA

si in gradina botanica pe inserat

sa vin eu din ata tara ca sa iti fiu ghid la femeile tale

cand tu ar fi trebuit sa ma servesti cu ceva frumos pe tava

tu nu stii sa te autoinviti la urgii
nu ai nasul format

uite exact langa parcul de langa facultatea de psihologie sau de ce e aia din spatele hotelului zarea cand vii pe jos spre centru
exista un super-market pe colt si acolo pe sera vin vagabonzii sa cumpere alcool si alte lucruri
si te bagi in seama si spui ca dai tu bautura sa te ia si pe tine la chef
si ei asa ceva nu au mai vazut
si gata te-ai bagat intr-o gasca

off doamen
eu intr-o zi am mers la piata aia de unde se iau autocare spre Bucuresti am vazut o gagicuta frumusica rau de tot nici macar nu am mai intrebat-o daca este minora ca sa nu cumva sa aflu ca nu este destul de majora
si am intrebat-o cat face tot prumbul de fiert pe care il avea de vandut
si ea a zis ceva 300 lei moldovenesti maxim
si eu l-am dat pe tot la gunoi de pe taraba ei
si i-am spus acum esti libera sa mergi cu mine la carciuma de peste drum
sa stam de vorba
si i-am pus in mana 200 lei romanesti
si mai aveam xx minute pana cand pleaca autocarul spre Bucuresti
si am vrazit-o in 3 cuvinte si o cana mare de SAMAGON
si am luat taxi-ul si am mers repede la hoteul zarea unde i-am tras vreo 3 numere si am luat taxi-ul si am ajuns la timp la autbuzul ce pleca spre Bucuresti

alta data m-am dus la o carciumareasa extraordinar de frumoasa
si i-am spus
TOACIM CRASIBAIA
IAHACIU TRAHATI
Davai pizdeț
Ia liubiu tibea
Davai hotel

si i-am pus 50 euro in mana crezi ca m-a refuzat!?

Alta data o psiholoaga volutnara la casa aia de copii despre care ti-am povestit mai devreme am agățat-o instantaneu si am luat-o la mare si fata la cât de saraca era pentru ca parintii ei erau arestati la domiciliu si mama ei si fratele ei
si ea castiga doar 150euro ca si salariu
nu aprindeau televizorul nu foloseau masina de spalat
pentru ca fusesera prinsi la Galati de vama de la giurgiulesti ca vindeau tigari
de contrabanda
si eu i-am intretunit toata familia vreo 4 ani sa nu duca lipsa de nimic
cred ca ii dadeam de buna voie cadou 700 euro / luna

si fata o facea in toate felurile si era psiholog si asistent social nu asa orce fel de *****

ci una mai de lux

cum sa iti fie altul ghid in rai
când tu locuiesti in rai!

| VasilicaPuscas a răspuns:

Salut, am citit comentariile lui Zilog si mi se pare ca are mare dreptate. Mi-as dori sa fiu ca el sincer, asculta sfaturile lui.
Pentru Zilog: te rog sa imi scrii in privat, as vrea si eu sa invat cum sa am parte de femei asa usor

| mgtow a răspuns:

Nu patesti nimic daca ramai fara prietena, poate iti va fi mai bine sa traiesti singur