| Teodor_Gabriel_1999 a întrebat:

Am 65 de kilograme vreau sa slabesc 16 kilograme îmi puteți recomanda o dieta potrivita pentru vârsta mea de 14 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

La pubertate eu nu recomand diete care pot afecta cresterea in inaltime sau alte aspecte, fa mai mult cardio si manca fructe si legume

| Simonasimona1992 a răspuns:

Ce inaltime ai?
In perioada de crestere dietele nu sunt foarte indicate. La dietele alimentare ma refer
Alimentatie corecta si sanatoasa +sport regulat + odihna si hidratare.Cea mai buna reteta.
Poti apela la un instructor sportiv si vezi slabi sanatos si pe termen lung

| Mmaannuu11 a răspuns:

Du-te pe site.ul asta http://fitness-nation.ro/ si dai la calculator calorii sus in dreapta. Iti pui tu greutate, inaltime etc si iti spune pentru slabire cate proteine, grasimi etc trebuie sa iei.