| k4wyn a întrebat:

Salut vreau sa slabesc cu o dieta baza numai pe fructe. IN momentul de fata am 94 de kg si vreau sa ajung la 70 75 de kg. Imi puteti recomanda o dieta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Lasă dietele!
Poţi printr-o alimentaţie săracă în calorii, multe fructe, legume, hidratează-te corespunzător, evită prăjelile, grăsimile, sedentarismul, multă mişcare zilnic.
Te pup, multă voinţă!

1 răspuns:
| HoneyPot a răspuns:

Atentie, fructele ingrasa. Contin glucoza si fructoza. Sunt unii care mananca aproape doar fructe si se ingrasa vizibil. Chiar si fructele trebuie consumate cu moderatie. O dieta echilibrata "cu de toate" este cea mai buna. Evita grasimile si mananca jumatate din portia pe care o mananci acum.