| moraruandru a întrebat:

Am alergie la gluten si vroiam sa stiu daca orezul este contraindicat pentru aceasta boala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Orezul nu, doar graul.

1 răspuns:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Orezul este singurul indicat. Se pare ca singurul fel de paine care poate fi mancata este cea facuta din faina de orez. Este o «alergie» la glutenul continut in cerealele gen grau, orz, ovaz, secara (nu se gaseste in porumb, orez sau cartof).
vezi mai multe la adresa
http://stiri.rol.ro/content/view/32996/4/