| anonim_4396 a întrebat:

Am auzit ca daca pui bile de astea http://neocub.ro/ in ureche la buza in spranceana sau te joci cu ele in gura faci cancer. E adevarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

NU, normal ca nu

1 răspuns:
| scepticro a răspuns:

Am auzit ca se pun intrebari ciudate pe aici, dar nu-mi imaginam asa ceva:)))
Singurul motiv pentru care aceste bile sunt periculoase este ca, daca sunt inghitite, se pot lipi de intestine, provocand ocluzie intestinala.
Magnetii din neodim sunt foarte puternici, si cum copiii au prostul obicei sa bage totul in gura, e bine sa tii bilele astea departe de ei, pentru ca sunt din Neodim.
Chiar cei care le vand spun asta:
http://neocub.ro/content/precautii-neocub

In rest, sa speram ca de la naivitatea excesiva nu se face cancer:) Ca sa nu zic altfel.