| Patriciace a întrebat:

Am auzit ca e bine sa te speli cu sapunul protex pentru a reduce cosurile si a face pielea cat mai fina. Ei bine, am inceput sa-l folosesc si eu, dar dupa fiecare spalare mi se usuca cateva parti ale fetei. Oare ce sa fac? Imi recomandati altceva? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Foloseste o crema hidratanta

| dogslover a răspuns:

Pai,de fapt, protex este numai pentru dezinfectare si nimic altceva. Este foarte dur. Si mie mi se intampla ca atunci cand ma spal cu un sapun gen protex sa am mainile uscate si care dau senzatia ca iti scartaie. Sapunurile speciale pentru fata se potrivesc tipului de piele, si daca nu vrei sa folosesti crema pentru fata, ori iti speli fata doar cu apa rece, ori cauti sapunuri speciale la farmacie. Au la sensiblu.winking