| needcolors a întrebat:

Am auzit ca exista un vaccin împotriva herpesului la buze. A încercat cineva? Sunt rezultate? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Uite ce spune Oana Cuzino despre acest subiect:
http://oanacuzino.csid.ro/? p=93

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Deci nu se mai fabrica din cauza "vacii nebune" ( dupa link-ul de mai sus ) insa gasesti creme la farmacie, cum este Aciclovir.

| marsy a răspuns:

Este tratamnen intern. dar 10% din 100 poate avea efect! Este costisitor... medicul mi-a spus ca acest microb este localizat in sange si nu-l putem evita.Herpesul apare in general atunci cin:esti insetat, dormi putin si esti supraobosit, de la mult soare, curent...imunitatea scade! Trebuie intarita imunitatea!

| SnicK a răspuns:

MDEA.
herpes? la buze?
Recomand sa itii pui pasta de dinti pe rana.
Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se mai fabrica.