| đ a întrebat:

Chiar functioneaza pasta de dinti impotriva herpesului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| zeenath a răspuns:

Nu! Pasta de dinti nu vindeca, nu estompeaza dar nici nu face rau! Ce rol are pentru cei care o folosesc? Usuca locul unde herpesul, il racoreste prin mentolul care il are, si tine limba sau dintii la distanta de herpes! De regula herpesul simplex( virus)labial trece in max o saptamana! Este recomandat unguentul Aciclovir sau Zovirax care contine antivirale si se folosesc inca din prima zi de debut al herpesului cand ai senzatia de umflatura si usoara mancarime a buzei!

4 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună,
Pasta de dinți nu funcțioaneză în vindecarea herpesului. Acesta doar usucă locul unde este administrat.
Îți recomand să iei de la farmacie(se găsește peste tot) aciclovir care este foarte bun pentru herpes.
Dacă vrei ceva natural, cum folosesc și eu, îți recomand să pui acolo miere. Este mult mai natural și dulce.hee hee

Numai bine!kiss

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Nu prea! Eu recomand aciclovir(in farmacii). La mine personal, leacurile babesti nu functioneaza!

| Comeandtellmesomething a răspuns:

Nu.Iti recomand sa iti pui miere pentru ca aceasta ajuta la vindecare.Eu asa faceam de fiecare data cand aveam si am pus miere, si mi-a trecut!
Parerea mea. Sper ca te-am ajutat!
Pa, pa:*

| Kidooooo a răspuns:

Da...si este foarte buna, iti trece repede herpesul... funda?:*