| WarThunder a întrebat:

Am auzit ca pentru a te mentine in forma (patratele, muschi,etc),trebuie sa bei apa plata, sa mananci fructe, etc.In legatura cu apa plata... Daca am minerala si o las ca sa treaca bulele acelea si sa se faca putin plata pot avea patratele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Ciobanu_Andrei_1998 a răspuns:

Ca sa ai patratele muschi si ce mai vrei tu,nu trebuie sa faci doar mult sport,ci trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa,fructe,legume,orez si putina carne.Apa minerala nu e buna sa o bei deloc,nu poti sti ce au bagat ei in acidul ala, din cauza ei poti face pietre la rinichi, cea mai buna e apa plata, chiar daca e mai scumpa ca aia minerala, ce e ieftin nu e bun.

| WarThunder explică:

Stiu, dar alimentatia este importanta in felul ei.

| Cosmin86 a răspuns (pentru WarThunder):

Alimentatia conteaza 90 % cand vrei patratele, nu apa plata sau minerala happy

| JohnnyBi a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu stii tu, eu daca beau 1 saptamana apa plata fac 8 pack si arat ca aia din chippendales, dar eu beau numai minerala si de aceea nu am acelasi rezultat sad

| Cosmin86 a răspuns (pentru JohnnyBi):

Asta era, bine ca am aflat secretul rolling on the floor

| JohnnyBi a răspuns (pentru Cosmin86):

Si mai e un secret, daca te stergi la dos cu sapunul SMIR-GHEL o sa ai o piele catifelata smug

| DeeaMack a răspuns:

Nu cred ca ar avea accelasi efect +ca trebuie sa mergi si la sala si sa faci mult sport