| Roza21 a întrebat:

Am auzit de o noua metoda de corectare a nasului fara interventii chirurgicale adica rinoplastie nechirurgicala(dureaza vreo 20 de min parca worried). Intrebarea mea este: De la ce varsta se poate face? 16 ani e ok?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| problematic a răspuns:

In mod normal de la 18 ani este recomandata orice interventie estetica. asta in cazul in care vrei doar ca sa arati mai bine. daca este vorba de o problema medicala grava, care te impiedica sa respiri normal, este recomandata la orice varsta, cu cat mai repede, cu atat mai bine. insa daca vrei doar ca o interventie cu scop estetic, asteapta pana la 18 ani, cand dezvoltarea corpului se va incheia.