| GokuUltraInstinct a întrebat:

Am băut azi 5 cafele ( fara zahar sau lapte ) și 2 energizante, mă doare capul, sunt amețit, mă doare burta, și nu știu ce să fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Bea un ceai de sunatoare, te linisteste si iti scade si tensiunea. Dar cel mai bine ar fi sa incerci sa dormi.
Sa nu mai faci niciodata prostia asta, o sa te afecteze foarte tare pe termen lung, nici nu ai idee cat.
Nu lua medicamente de capul tau, cel mult un antiinflamator (paracetamol, ibuprofen etc.)

5 răspunsuri:
| forgetmynutella a răspuns:

Salut!

Simptomele sunt provocate de hipertensiune arteriala provocata de toate energizantele luate. Îți recomand pe viitor sa te documentezi sau cel mult sa te interesezi despre efectele asupra corpului.

Te rog consulta un specialist de urgenta.

Succes!

| Laila12Izabela a răspuns:

Cel mai bun in astfel de cazuri e metrocopramid.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu mai fi timpit de acum incolo. Daca scapi, desigur.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Baga repejor un ceai de menta cu 5-7 picatri de estenta de lavanda; daca nu iti trece in 30-50 min. mergi la uncabinet de urgente medicale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil sa fii pe moarte