| 1Chris1 a întrebat:

Am calcat cu talpa intr-un maracine si mi-a ramas varful inauntru. Daca il las acolo are ceva sau trebuie sa-l scot neaparat? Am incercat sa-l scot cu acu', dar nu pot si ma doare...foarte mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Trebuie să-l scoţi că altfel se infectează nasol zona. Roagă pe cineva să te ajute sau mergi la spital.

| Filip23 a răspuns:

Du-te la un medic. Se poate infecta. Cred ca la urgente, cu o trimitere. Numai ca e aglomeratie mare.

| PrecioussGirl a răspuns:

Cu o penseta poate reusesti si da scoate-l ca sa nu faci vreo infectie

| 4ndr3i a răspuns:

O sa ti se intareasca putin pielea in jurul varfului de maracine, dar inceara sa l scoti in cel mai scurt timp.chiar daca doare invata sa ti invingi durerea.
Succes!

| Noi_Rade_Cu_1994 a răspuns:

Dacă îl lași acolo se va infecta!
Scoatel neaparat

| Liviu_Mihalcescu_1969 a răspuns:

Scoate-l ca se infecteaza

| nicolaszampano99 a răspuns:

Scoate-l.e mai bine. o sa te doara dar apoi nu vei mai avea problemewinking

| Stereoo a răspuns:

Normal ca trebuie sa il scoti altfel creste buba cu puroi in ea.zic sa te duci la doctor ceva.

| Laurentiu11 a răspuns:

Este neaparat sa il scoti pentru ca se infecteaza...du-te la ceva doctor si til scot ei mai repede!