| Puffulets a întrebat:

TPU! Cu ce se scoate ceara de lumanare dupa o pereche de pantaloni? Am incercat cu o bucata de hartie si cu fierul de calcat, dar a ramas acea pata. Si nu stiu cu ce as putea sa o scot.

5 răspunsuri:
| fadnox a răspuns:

Incearca cu ziar in loc de hartie

| LIN2010 a răspuns:

Bucata de hirtie, trebuie sa fie ''sugativa'' (super absorbanta), exista coli de sugativa la librarii se foloseste pentru absorbirea excesului de cerneala apoi imediat dai cu vanish si bagi la spalat. Succes

| michael5813 a răspuns:

Pai daca este DUPA pantaloni dupa cum spui tu nu cred ca are rost sa te chinuiesti!

| ByaBibiutza a răspuns:

Cu Vanish, sau mai exista unele sprai-uri!

| Dan112 a răspuns:

Bagi pantalonii intr-un pachet si ii bagi la rece in congelator sau frigider cand ingheata ii scoti si ei o lama sau un cutit si rozi cu atentie mare! Funda?