| anonim_4396 a întrebat:

Am candidoza si am facut intervetie si mi-a dat nizoral si ovule meclon am luat tratament dar degeaba tot mi-a aparut am dureri groaznice jos nu stiu ce sa mai fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
tundenana
| tundenana a răspuns:

Incearca sa mai ceri sfatul unui medic... tratamentul cadidozelor necesita timp si rabdare, important e sa il faci corect... adica trebuie sa iti tratezi si partenerul, in acelasi timp cu tine... degeaba te tratezi tu daca el nu e tratat... iti trece tie si te recontaminezi de la el... daca un tratament nu are efect atunci nu trebuie sa te sperii mergi la medic din nou si spune-i sa iti faca niste analize, sa iti ia secretie si sa duca la labolarator... sa afele exact de fel de candidoza este... daca nu merge fa o antibiograma sa vezi care entibiotic este mai actic in cazul tau... ce intelegi prin interventie? asta nu mi-e clar nici mie...

auran
| auran a răspuns:

Mergi din nou la medic
Multa sanatate

| yadora a răspuns:

Daca ai inca cicatrice pune mana si fa-ti un ceai de galbenele, il lasi sa se mai raceasca(sa nu fie fierbinte) si fa-ti baie de sezut; a doua zi fa-ti ceai de pelin si faci la fel. pentru a mentine igiena perfect, ia-ti un sapun cu miere si glicerina de la AMWAY este extraordinar in vindecarea anumitor probleme genitale la femei. succes

| mioara a răspuns:

Du-te la un alt dr/ sau foloseste indometacin supozitoare seara la culcare

| Ronin a răspuns:

Te pot programa la o sedinta de biorezonanta, iar medicul nostru iti va prescrie o schema de tratament exclusiv cu produse naturale. Numai sa ma anunti.

lolita
| lolita a răspuns:

Eu am avut ceva asemanator si medicul mi-a recomandat dupa tratament sa folosc absorbante zilnic, noaptea daca pot sa dorm fara chilotei, si din cand in cand sa port fuste, mai ales acum ca vine vara si transpiram foarte mult. si bineinteles igiena zilnica si sexul protejat.

| leluc a răspuns:

Consulta un al doilea medic, foloseste un irigator si bicarbonat de sodiu in mod regulat. Poarta doar lenjerie din bumbac si foloseste absorbante zilnice.

| claudiarebecca a răspuns:

Ti-a aparut din nou pentru ca ai tratat efectul si nu cauza. mergi la medic si discuta cu el care a fost cauza care a favorizat dezvoltarea candidei albicans pentru ca numai asa vei scapa definitiv de ea... cauza poate porni de la prb de alimentatie, spalaturi intravaginale mai des decat de 2-3 ori pe luna, poate iei anticonceptionale si isi da drumul in tine de fiecare data - nici asta nu e ok pentru ca modifica ph vaginului, sex anal combinat cu sex normal etc etc. succes

| wendy a răspuns:

Sa mergi incontinuare la doctorul ginecolog. insa ce nu pricep eu este legatura dintre candidoza si interventie(eu prin interventie inteleg operatie). candidoza se trateaza, uneori foarte greu. sfatul meu ramane: mergi la doctorul ginecolog!