| danielasisi a întrebat:

Am coloana putin stramba si doctorul mi-a zis sa fac inot numai ca nu stiu unde pot face cursuri in galati? dau fundoi mare MARE!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| yunnyaaa a răspuns:

Dupa ce iesi de pe faleza, mergi tot inainte, o sa urci si o sa fie sosea. mergi tot inainte si la un moment dat o sa trebuiasca sa o iei la dreapta si dai de o benzinarie si langa benzinarie sunt cursuri de inot. happy. Si se mai fac si la viva, tot pe faleza. aproape de elicie happy

10 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Daca te uiti pe internet, vei vedea ca inotul nu rezolva intotdeauna problemele de curbura ale coloanei. Ma mir ca medicul nu ti-a recomandat gimnastica medicala si fizioterapie. Ai nevoie de exercitii speciale pentru spate, altfel nu iti vei indrepta coloana.

Abh
| Abh a răspuns:

Danielasisi, nu stiu cati ani ai, probabil ca esti doar un copil. Eu ti-am raspuns in cunostinta de cauza, am avut probleme cu fiica mea cu coloana, sunt si cadru medical, deci chiar nu imi dau seama ce ti s-a parut amuzant la raspunsul meu. Eu iti doresc sanatate si sa ai noroc sa-ti rezolvi problema doar cu inotul.

| mihaibrasov a răspuns:

Trebuie sa fie vreo sala de sport cu bazin. Intereseaza-te la primarie.

| yunnyaaa a răspuns:

Si la licee. lmk, lva happy

| User a răspuns:

Mare si stramb, nu?

| fluturas a răspuns:

Nu sunt din galati, deci nu stiu unde se face inot sad

dar si eu am coloana stramba (scolioza se numeste ) si mie mi s-a recomandat inot si gimnastica medicala, sincera sa fiu am facut inot doar o luna si jumatate am purtat ( si port) si corset, probabil inotul ajuta, dar doar in unele cazuri tin sa cred pentru ca am citit intr-o revista ca multi dupa ce au mers la inot au avut si mai mari probleme de coloana decat inainte, deci. nu stiu ce sa zic happy
gimnastica medicala nu am facut ( nu am unde ), dar asta cred ca ajuta si ar fi bine daca ai face happy
da si acele bari ajuta, dar nu te ridica pe ele, dar tine-te in maini happy

| girlemita243 a răspuns:

Daca ai probleme cu coloana sa faci inot pe spate nu pe burta. cel pe burta te va face sa ai cifoza adica umerii in afara.

| xNirvana a răspuns:

Si eu sunt din Galati. Dar nu prea stiu daca peaici se fac cursuri dar, cert se fac la Braila. Si e un maxi taxi care te duce si te aduce de la antrenamente big grin.Intereseaza-te

| danielasisi explică:

Inca mai astept raspunsuri!

| danielasisi explică:

Dar cum sunt in parcuri barile alea sunt bune? ale pe care te ridici!