| anonim_4396 a întrebat:

Am dinţii mult prea sensibili. Smalţul foarte slăbit... Ce-aş putea face? Fundă la cine mă ajută!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TRANSVERSAL a răspuns:

Foloseste apa de gura parodontax sau aceasta pasta de dinti!

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Crește consumul de lactate, sunt o sursă de calciu bun pentru sănătatea oaselor dar și a dinților.
Sănătate!
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| Evolution a răspuns:

Să te duci la dentist raised eyebrows? spalăte mai des...

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Mă faci să râd.
Pe curând!

| KristalPop a răspuns (pentru PedoBarbie):

Ce e aşa amuzant? Ai putea să-mi spui şi mie, vreau şi eu să râd.

| KristalPop a răspuns:

Mă spăl regulat pe dinţi, nu asta cred că e problema.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa intrebe ce are? E clar :in dinti s-au format niste canale care duc la nervi.Tot ce baga in gura se atinge de nervi si provoaca o durere ascutita, de scurta durata.Si mie mi s-a intamplat, dar au disparut dupa o perioada scurta. Apoi au aparut din nou straight face

| KristalPop a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi mult.winking

| anonim_4396 explică (pentru KristalPop):

Pt ce? Nu ti-am dat nici un remediu thinking
Dar daca ma gandesc, ti-am spus care e cauza. Deci si asta e un fel de ajutor straight face
Cu placere big grin

| eliaclodia a răspuns:

Nu mai bea, nu mai fuma, daca ai consumat prea multe antibiotice fa cura de ca si alte minerale. Stiai ca cine face "pisu" mult, cred ca se zice cine are diureza intensa provocata medicamentos, se demineralizeaza? Dar nu te pot ajuta. Pot doar sa glumesc. Pastreaza-ti mineralele si sarurile in corp, pune dop.

| SinfulDesire a răspuns:

Ia-ti o pasta de dinti pentru dinti sensibili dar nu de la colgate ca alea au toate menta in ele si or sa iti faca rau.
si dupa aia la vreo 3 ore dupa ce te-ai spalat cu pasta spalate cu niste sare cu degetul si dupa aia clateste cu apa de gura.

sauuuuuuuuuu

du-te la dentist xD

| iLikeToHelp a răspuns:

Pai sa te duci la doctor regulat...si sa folosesti pasta de dinti speciala! Funda?winking