| anonim_4396 a întrebat:

AM dureri de burta zilnic, dupa ce mananc. Care poate fi motivul? Imi trece durerea in mai putin de o ora de fiecare data si oricum e suportabila. Dar as vrea sa aflu cauza

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate fi o gastrita sau un ulcer gastric, sau o problema biliara. Trebuie neaparat sa te duci la medic.

| dy a răspuns:

Ce varsta ai? Cum sunt mesele tale? In cat timp mananci? Indiferent ce mananci te doare? Unde anume te doare? De cand a inceput aceasta durere? Cum vrei sa-ti raspundem fara nici un amanunt? Medicina e stiinta, nu ghicitoare! Da-ne amanunte si vom incerca sa-ti dam un sfat! Daca nu, fa o vizita la medicul de familie!

| sorin a răspuns:

Mergi la medic poate ai o sensibilitate la stomc sau cine site ce.Medicul e singurul care iti poate prescrie o reteta.

| Crisu_8081 a răspuns:

Este posibil sa ai nivelul aciditatii ft crescut... mie imi suna a gastrita.Sau poate ca ai stomacul mai sensibil la anumite feluri de mancare. Du-te la medic sa te consulte si sa-ti dea un tratament ca sa scapi de arsuri/durere.

Răspuns utilizator avertizat
| doinitza a răspuns:

Poti sa ai dureri inainte de inceperea menstruatiei, poate trebuie sa faci niste schimbari alimentare, poate ai probleme de digestie si e evident ca trebuie sa consulti un medic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa mananci ceva usor digeribil.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar putea fi un ulcer duodenal, pentru ca la acesta apar dureri dupa ce persoana mananca. Cel mai sigur viziteaza un gasro-enterolog, nu sta asa caci poti ajunge la perforatie si apoi mai departe e naspa ca poti sa mori daca nu te operezi de urgenta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Coprocultura cu antibiograma si coproparazitologic, daca nu apare nimic colonoscopie musai.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poi te-ai gandit ca poate mananci ptea mult si trebuir sa ti regimn

| LaR1sA a răspuns:

Digestia se produce greu si e posibil sa fie de asta... daca te si balonezi bea activia... daca te doare si stomacul ia antigast forte, gasesti in farmacii.sunt pastile masticabile. un fel de supliment alimentartongue cu toate astea.mergi la medicwinking

| oaiapufoasa24 a răspuns:

Iti recomand sa mergi la un medic.