| Anonimulgrr a întrebat:

Am efectuat recent un test de cortizol salivar, când am dus proba mi s-a spus că nu este bună deoarece era prea mult zahar in salivă, întrebarea mea este următoarea:
La fel cum s-a depistat zaharul se poate depista și nicotina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Nu are relevanta atata timp cat testul acesta de cortizol salivar este cu alta legatura efectuat!
stai linistit nu va afla nimeni ca tu fumezi din urma acestui test!
pentru fumat am vazut pe net ca exista un alt test se numeste testul Fagerström
deci pe scurt, nu se va depista ca ai nicotina si nici nu intereseaza asta pe cei care fac analizele asupra problei prelevate de la tine!