| TequilaAdam a întrebat:

Am facut acum 2 zile exercitii grele si multe pentru abdomen.Ieri m-am trezit cu o febra musculara foarte dureroasa, si astazi la fel.Nu ma pot misca din pat pentru ca ma doare si nu pot nici macar sa tusesc(am bronsita). Stiti ceva care ar putea sa imi reduca macar durerea? Dau funda :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Al_Fatahi_Rashed_2000 a răspuns:

Nustiu...Incearca sa te misti (sa mergi usor).Si poate-ti revine, ca si eu am avut febra musculara din asta.

| lpavel a răspuns:

NU! Nu exista nimic de la care sa treaca febra musculara! Iti va trece in 3-4 zile, dar NU trebuie sa stai numai in pat ca va tine mai mult, mai trebuie sa faci miscare chiar daca te doare, si consuma multe lichide, acum corpul are nevoie de mai multe lichide ca oricând! Bafta!

| Yulian1991 a răspuns:

Daca continui cu antrenamentele pe viitor nu o sa mai ai febrawinking eu acum fac 600 700 abdomene pe zi in 30 min cu exercitii diferite...nu am mai avut febra de mult.

| dryft3r a răspuns:

Nu cred. Trebuie sa te odihnesti. Ti-ai intins muschii cam tare.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cine te-a diagnosticat cu bronșită?
Pentru cedarea febrei baie caldă și exerciții fizice ușoare zilnice.
Pa, pa.

| Trandafir_Radu_1980 a răspuns:

Salut! Gasesti informatii complete despre muschi si masa musculara pe Sportaholic www.sportaholic.ro