| xDanny15 a întrebat:

Am facut analize pentru herpes iar ac igg a iesit 12, inseamna ca am herpes?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Floridori a răspuns:

Da.Un index mai mare decat 11, atat in cazul HSV-1, cat si in cazul HSV-2 inseamna cu tu esti infectat cu acel virus herpetic.Acum depinde pentru care dintre cele doua ai facut analiza.

| tonyc7 a răspuns:

Analizele in cazul asta sunt un lucru facut in plus si inutil! Pentru ca herpesul oricum se simte si se vede cu ochiul liber si nu poate fi vindecat definitiv niciodata. Va aparea si va disparea singur la o anumita perioada, de mai multe ori pe an sau chiar si lunar. Va trebui sa te obisnuiesti cu el.

| X2222 a răspuns:

Nu inseamna ca ai neaparat herpes, probabil ai avut herpes si ai dezvoltat anticorpi pentru el.