| 8623 a întrebat:

Am făcut o operație de deviatie de sept si sinuzita, iar acum dupa cateva zile ma doare extrem de rău dupa ceafa si in capul pieptului.Este grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Dandinelle a răspuns:

Daca ai avut parte de intubare pe timpul operatiei este normal sa ai ceva disconfort.
Oricum trebuie sa te intorci la medicul tau pentru un examen sa verifice firele si recuperarea, il poti intreba mai departe legat de durerile de ceafa.

| gogu220 a răspuns:

Şi eu am făcut operaţie de deviaţie de sept, în prima săptămână a fost groaznic, nici a doua nu a foste prea plăcută de abia după a treia m-am simţit mai bine. Acum mă bucur că am făcut acea operaţie, acum respir normal.