| IAntonio96 a întrebat:

Am foarte multe bubițe de varicelă pe tot corpul, mai mult am pe față, spate și burtă. Sunt deja 3 zile de când am varicelă și tot îmi apar mai multe, ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa dormi, sa stai cuminte in pat, sa te uiti la televizor si sa NU te scarpini niciodata, ca raman semne urate pe fata si piele, pana la batranete.

Uite, astea sunt semne de varicela unde omul s-a scarpinat, si-a luat cojile si uite cum a ramas cu semne pe toata viata:

https://www.qbebe.ro/......0semne.jpg

| NuCitescNotificari a răspuns:

Le acoperi cu banda adezica sau cu scoci laughing))))))

| MironMihaela a răspuns:

Sa stai la caldura.Nu iesi afara ca erup mai rau.Pot iesi si 200 vezicule ..si sub nici o forma nu le rupi.Dai cu pasta cu apa, ca te mananca rau, altfel raman semne permanente.Sanatate!