| paulapaulapaula25 a întrebat:

De vreo 2-3 zile imi tot apar niste bubite rosii pe corp. Precizez ca nu au nici un fel de lichid in ele pana acum. ma tem sa nu fie varicela. Nu am avut pana acum. Am pe spate, pe maini, pe picioare.. Seamana mult cu niste muscaturi. Stici ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

La doctorul de familie. daca nu te duci, o sa ramai cu cicatrici.

| ElenaSA a răspuns:

Poate te-ai intoxicat. Numai medicul isi poate da cu parerea dupa ce vede bubitele si analizeaza simptomele.

| paulapaulapaula25 explică (pentru ElenaSA):

Nu am nici o simtoma, nu ma simt rau. Ieri si alaltaieri am fost la inot am stat la soare. Si ma gandeam sa nu fie de la soare. Precizez ca nu m-am dat cu crema.

| ElenaSA a răspuns (pentru paulapaulapaula25):

Daca nu ai si alte simptome este bine, dar tot medicul te poate linisti total.

| paulapaulapaula25 explică (pentru ElenaSA):

Stiu. Sunt super agitata sa nu fie ceva purici sau plosnite de pat. Ca acum vad cum arata muscaturile lor.

| alinadianaaa a răspuns:

Poate sa fie o intoxicatie alimentara, consulta un medic

| paulapaulapaula25 explică (pentru alinadianaaa):

Ceea ce e foarte ciudat e ca nu arata ca si varicela. Si daca ma dau cu crema se mai duc. Dar am de exemplu una langa alta vreo 2-3-4... De asta nu stiu ce e.

| Derp02 a răspuns:

Du-te la un medic.