| anonim_4396 a întrebat:

Am fost destul de dolofana si am slabit destul de mult in ultimul timp. Am scapat de grasimea de pe abdomen (in mare parte), dar acum imi "atarna" pielea de pe abdomen. ce exercitii ar trebui sa fac pentru a-mi tonifia abdomenul, pentru a scapa de pielea aceea lasata? P. S.: am 14 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sigmanet a răspuns:

Pai sport, exercitii fizice, abdomene, flotari etc. Recomand sa-ti faci un program pentru asa ceva gen: o ora dimineata inviorare, o ora seara. Nu face doar la burta. Incearca sa faci pentru toate grupele de muschi ale corpului.

| dreamerlainen a răspuns:

Am o cunostinta care s-a confruntat exact cu aceiasi problema acum cativa ani.

Solutia cea mai buna este sa incepi sa mergi la o sala de fitness, unde sa faci cat mai multe exercitii pentru abdomen. De asemenea, cateva sedinte de masaj ar putea da rezultate. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu ca sunt creme
woauu cum ai reusit sa slabesti?
oricum felicitari