| camyele a întrebat:

Am fost diagnosticata cu hirsutism si urmez un tratament!
S-a mai confruntat cineva cu acesta boala! s-a vindecat cineva complet!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 1985 a răspuns:

Am si eu aceasta problema...nu e foarte grav dar trebuie sa urmezi un tratament neaparat. mie mi-a fost recomandat diane 35 pentru probleme de hirsutism si un ovar polichistic.multa sanatate!

4 răspunsuri:
tundenana
| tundenana a răspuns:

Personal nu m-am confruntat cu aceasta boala insa am o prietena foarte buna care din pacate da... este o boala tare urata dar cu tratament a scapat de hirsutism... acum pot sa zic ca e bine... insa pentru asta trebuie tratament destul de indelungat ...trebuie sa ai rabdare ca se va rezolva... intre timp poti decurge la epilare... asa facea si prietena mea ...pana a observat ca mergea mai rar apoi de loc...multa sanatate

| mary_1175 a răspuns:

Si eu ma confrunt cu aceiasi problema si nu stiu um sa scap de ea. daca stie cineva vreun tratament naturist anuntatima si pe mine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu ma confrunt cu astfel de problema, din cauza ovarelor polichistice! caut metode sa scap de parul nedorit!

| camyele explică:

Si eu urmez un tratament cu spironolactona de o luna!