| Cosmin2022202 a întrebat:

Am fost la consultație pentru a purta lentile de contact dar înainte mi-a zis ca va trebui sa port niște lentile de proba, înainte sa trimită comanda.Stie cineva, acestea sunt cu dioptria ta sau e fără dioptrii doar o lentila simpla, ca să vadă dacă suporți materialul, știe cineva? Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu ne intrebi pe noi in loc sa intrebi oftalmologul?

| alina2k18 a răspuns:

Cu dioptriile tale sunt conform prescriptiei.
Si mie mi-a facut proba asa cand am trecut la alt brand -air optix-.

| Iote a răspuns:

Cu dioptrii, desigur.

| Cosmin2022202 explică (pentru alina2k18):

Bine dar cât timp mi le poate lăsa? Comanda îmi va veni doar peste 3 saptamani și am nevoie urgenta de ele. Le pot folosi pe astea de proba pana vin celalalte? MULȚUMESC.

| Cosmin2022202 explică (pentru Iote):

Atunci pot folosi lentilele deprova pana vine comanda? Au zis ca vor veni peste 3.saotamani și am nevoie urgenta de ele. Mulțumesc

| alina2k18 a răspuns (pentru Cosmin2022202):

Sigur ca da, plus sunt gratis astea de proba, deci le porti 1luna fara grija.
Ti le lasa de tot, cum sa le dai inapoi?
Nu exista, ti le desface oricum in fata ta, vin sigilate.
Ai astigmatism miopic de dureaza atat?
Atat asteptam eu pentru Bausch&Lomb acum multi ani.
Acum comand de pe videt.ro si Le ridic de la magazinul lor.
BAFTA!

| Cosmin2022202 explică (pentru alina2k18):

Da, a zus ca luni va primi lentilele de proba, or sa a sune. Super dacă îmi rămân mie de tot. Am +1, 5 la un ochi și +1 la celalalt dar e cu nucleu, nucleul ala trebuie pentru claritate, oricum luni or sa ma sune.

| Cosmin2022202 explică (pentru alina2k18):

Comanda vine din Germania și durează