| Popa_Eduard_1995_L6YU a întrebat:

Am fost la dentist si mi-am pus o plomba dar dupa ce am plecat am observat că e putin cam inalta plomba. Pe parcurs ce mananc o sa se mai toceasca sau raman cu ea asa mai inalta?.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nicurobo a răspuns:

Salut Eduard, eu sunt asistent medical de stomatologie, ca si sfat este sa mergi la dentist si sa il rogi sa iti mai slefuiasca putin dintele, o sa iti puna o hartie de articulatie pe dinte si o sa vada ca acolo este pun inalt si dupa o sa iti mai slefuiasca putin dintele, nu trebuie sa stai asa ai platit pentru un servicu si trebuie sa pleci de acolo in perfecta stare! O zi faina!

1 răspuns:
| gogu220 a răspuns:

Du-te înapoi la stomatolog şi îţi va pili un pic din plombă, altfel plomba va toci dintele şi dacă îi toceşte zmalţul se cariază repede. Ca să nu mai zic că te jenează până atunci.