| ColorfullColors a întrebat:

Am fost la ginecolog, mi-a prescris 1 spalatura vaginala si 6 capsule vaginale. Aseara am facut spalatura si am luat o capsula. Logic, ar mai fi trebuit sa continui 5 zile cu capsulele, dar azinoapte m-am imbolnavit.
Intrebarea este: Sa iau capsulele chiar daca sunt pe menstruatie? Nu are nimic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ce capsule iei?

| onnellisuus a răspuns:

Nu cred ca e indicat sa iai capsulele cat timp esti la menstruatie, cred ca ar fi bine sa continui tratamentul dupa...

| ColorfullColors explică:

Nu mi-a explicat nimic despre pastile si mestruatie si nici eu nu am mentionat ca o sa ma imbolnavesc pentru ca trebuia sa se intample peste 1 saptamana jumatate, cand tratamentul ar fi fost gata.

| ColorfullColors explică:

Polygynax.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba medicul care ti lea recomandat; el este cel mai in masura sa iti spuna.Numai bine.