| clementine667 a întrebat:

Luna trecuta am fost la control la ginecolog unde mi-a luat secretie si a iesit ca am Candida. Doctorita mi-a prescris doar ovule KLION-D, atat. La scurt timp dupa terminarea tratamentului am intrebat-o daca as putea sa fac spalaturi cu Tantum Rosa ca sa ma asigur ca am scapat. A spus ca da, e in regula. Am facut si am realizat ca inca n-am scapat de Candida. I-am scris din nou si i-am explicat ca in apa de dupa spalatura vaginala am vazut niste secretii albe si lungi pe care le-am mai avut chiar prima data cand am avut Candida, dar atunci eram la alt medic. A zis ca-mi raspunde dupa-amiaza, a uitat de mine si i-am scris a doua zi din nou si am intrebat-o daca ar trebui sa iau si altceva, pentru ca nu cred ca inca o tura de Klion-D va rezolva problema. Am primit raspuns "da, dupa ce imi descrieti aveti Candida. Klion-D nu e pentru Candida"... n-am mai stiut ce sa ii zic, am lasat-o pe seen putin pentru ca la ea am fost la control, ea a vazut ca am Candida, ea mi-a prescris Klion-D si acum ma loveste cu asta. Mi-a scris ea din nou ca pot lua Polygynax si Gynofort, iar pe langa asta sa continui cu Tantum Rosa. Am intrebat-o daca se pot lua fara prescriptie, a zis ca da, ceea ce nu e adevarat, a trebuit sa merg la farmacie si sa ii arat farmacistei mesajele plus rezultatele de la secretie ca sa inteleaga situatia. Astazi ar fi a saptea zi de spalaturi + ovule, dar de miercuri seara incep sa simt o usoara usturime dupa spalaturi, iar introducerea ovulului e putin incomoda de atunci... Am intrebat la farmacie si mi s-a spus ca nu ar fi indicat sa intrerup spalaturile, dar daca am usturimi atunci pot lua o pauza. Doctoritei mele nu-mi mai vine sa ii scriu, nu i-am scris. Poate gasesc aici raspuns, poate a mai trecut cineva prin asta, nu stiu exact ce sa fac, ar trebui sa continui cu spalaturile sau sa le opresc deocamdata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la alt doctor si nu o mai stresa pe doctorita la care ai fost ca nu are timp numai de tine, ai vazuit i ti raspunde in doi peri doar sa te faca sa intelegi ca o plictisesti, nu o intereseaza, mergi la alt medic unde trebuie sa dai de oameni pasionati de munca lor nu doar de bani, tu ce varsta ai? Iar cît timp esti pe tratament numai ai voie sa faci sex