| Mihaescu_Adam_1961 a întrebat:

Am fost operat de 5 zile de hernie disc l3l4 dupa cat timp as putea relua activitatea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| BlueDark a răspuns:

Depinde...E recomandat ca dupa operatie sa faci putina kinetoterapie, iar medicul ar fi trebuit sa iti spuna aceste lucruri.Eu am avut hernie exact in aceeasi zona, doar ca eram intr-o stare mult mai grava.Nici macar nu puteam merge.M-am operat si am inceput sa merg usor-usor inca din prima zi.Intr-o luna puteam deja sa fac plimbari mai lungi, iar in 3 luni am si uitat ca am fost operat.Atat doar, din cand in cand mai am dureri moderate, dar nu imi afecteaza activitatea.Depinde si de gravitatea situatiei, ca sunt unii carora le trece dupa o saptamana.
Intreaba medicul care te-a operat.