| Hannelore a întrebat:

Am ganglionii umflati de vineri. mi-au aparut niste bubite pe burta si sambata pe tot corpul...
Vineri am fost la medic... cica rubeola:-s off.sad
cat timp trebuie sa stau in casa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ThePoet a răspuns:

Tocmai ce am scapat de rubeola. Am stat 6 zile fara sa ies din casa sau sa ma spal si dupa 3 imi trecuse deja.

6 răspunsuri:
| alexalexandrusincerul a răspuns:

Eruptia iti dispare in 3-4 zile, dar trebuie sa stai in casa cel putin o saptamana pentru a nu face complicatii.

| Hash001 a răspuns:

2 saptamani maxim

| NonEinstein a răspuns:

Depinde de fiecare organism, alţi stau 10 zile, iar alţii 14 zile. Oricum media este de 12 zile.

| emanu23 a răspuns:

1 saptamana sau 2 depinde cat de agravata e Sper sa te faci bine cat mai repede.Insanatosire repedewinking

| GREWup a răspuns:

Păi si eu am avut rubeola de curand happy
Trebuie sa stai in casa aproximativ o saptamana, poate si mai mult sau mai putin happy Depinde in cat timp iti vei revenii.
PS ganglionii o sa isi revina la normal dupa mai mult timp happy cam o lunawinking
fundita?batting eyelashes

| dragos_6531 a răspuns:

Am avut si eu..medicul mi-a spus sa stau 7 zile in casa.dar am stat doar 5 zile..ca numai aveam nimic..insanatosire grabnica big grin