| blackrose269 a întrebat:

Am facut rubeola numai ca am doar bubite si ganglionii umflati..in rest nu ma doare nimic si ma simt foarte bine.As vrea totusi sa merg sambata aceasta spre duminica la inviere dar sper sa nu imi apara si mai multe bubite..doctora mea de familie e plecata si nu raspunde la telefon.Credeti ca imi poate trece rubeola in 3-4 zile?

4 răspunsuri:
| RamonaIonescu a răspuns:

Rubeola iti trece. cam intr-o saptamana, dar depinde de cand ti-a aparut happy

| blackrose269 explică (pentru RamonaIonescu):

Duminica am inceput sa am ganglionii umflati si de ieri au inceput sa imi apara bubitele pe tot corpul... dar imi e teama ca, daca ies sambata s-ar putea ca duminica sa-mi reapara bubitele..nu stiu daca sa merg la invere sau nu.

| KickuleTzZ a răspuns:

Depinde de cât timp o ai, această incubaţie e de 10 zile, după 10 zile chiar dacă ai bube, virusul nu mai există în organism,! Dar... dacă nu stai ft. aproape de cineva. poţi să mergi, să stai mai retrasă! cu o persoană care a avut virusul,! happy

| blackrose269 explică (pentru KickuleTzZ):

De ieri mi-au aparut bubitele si alaltaieri au inceput sa mi se umfle ganglionii.Imi e teama ca, daca ies sambata, e posibil sa imi apara mai multe bubite sau, in caz ca imi mai trec pana atunci, sa imi reapara.