| TaZManik a întrebat:

Am gatul uscat uneori si gust amar si catodata ma doare ce inseamna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| jadir a răspuns:

Gust amar poate fi de la fiere sau de la excesu de acid gastric,gat uscat pote fi o problema cu amigdalitele daca spui ca te si doare,insa poate fi vb si de o sinuzita care da dureri de cap,gat, urechi, gat uscat dar pote fi vb si de faptul ca nu consumi destule lichide gatul fiind mai mereu uscat poate provoca dureri.Inceraca sa bei ceai de musetel dar facut slab si fara zahar si cat mai multa apa, daca nu trece in 3, 4 zile mergi la medic.

6 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

Sunt multe motive big grin : 1. fumat 2. Ai probleme cu fierea sau 3, ai reflux esofagian...Ai mai avut probleme de acest gen? Ce varsta ai? Te mai doare si altceva in afara de gat?

| furios4you a răspuns:

Bei cola?

| furios4you a răspuns:

Eu de la cola aveam simptomele acestea

| ゲオルギ a răspuns:

Ai probleme cu respiratia? Pentru ca de obicei aceia care nu pot respira bine pe nas, respira pe gura si de aceea se usuca gatul!

| TaZManik explică:

Unori abele

| Widiach a răspuns:

Fumezi? rolling eyes