| anca_turhan a întrebat:

Am incercat sa slabesc am 95 de kg am hipertioridie am luat Xenical Slimball si nu am slabit deloc. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cumva ai hipotiroidie? Hipertiroidienii sunt slabi si agitati. Trebuie sa iei tratament pentru tiroida, altfel n-o sa poti slabi. Mergi la endocrinologie pentru investigatii si tratament.

5 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Buna, uite eu am fost la mai multi nutritionisti si nu am slabit de la nici o reteta de-a lor, ma mentineam in greutate, dar ultimul la care am fost mi-a recomandat acele capsule de slabit pe baza de fructe (SLIM)le gasesti in orice magazin de produse naturiste, pot sa-ti spun ca dupa o cutie de 30 capsule care o iei timp de o luna(1 la zi)am slabit 12, 5 kg.Acestea nu fac rau organismului, iti taie pofta de mancare si iti provoaca foarte mare sete.Mergi la nutritionist si cere parerea despre aceste capsule, vezi ce iti indica, mie mi le-a recomandat si am slabit intr-adevar, sfatul meu este sa combini cu multa miscare.Succes.

| nicky a răspuns:

Consuma alimente ce contin putine calorii, evita painea sau daca nu poti, consuma maxim 2 felii de paine la o masa dar prajite, miscare, cam 1 ora de mers pe jos si fara dulciuri.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Mult sport, mananca alimente slabe in calorii si grasimi cat mai putine.Consuma carne alba de pui la gratar, fara prajeli. SPORTUL insa, este cel mai important, asa VEI SLABI SANATOS, tranformand grasimea in masa musculara.Incearca sa mergi la un nutritionist si la o sala de fitness, aerobic, tae-bo etc.Mult succes!

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

PS-Nu mai crede in tot felul de ''medicamente minune'', iti vei distruge sanatatea.Medicii recomanda slabirea lenta(1kg./saptamana), asta am vazut la TV.Nu exista slabire rapida, pe cat este de rapida pe atat te vei ingrasa mai repede si iti vei pierde increderea in tine.Fii puternica si lupta inteligent!

eileen
| eileen a răspuns:

Solutia este sa mergi la un nutritionist care sa iti faca un program zilnic, o dieta ce va cuprinde hrana, sport, pastile.