| 1Q a întrebat:

Am luat scutire de la medicu de familie casa scap de ora de sport, insa am mintito i-am zis ca am problema cu plamani, si mi-a cerut fisa medicala de la doctoru la care mo consultat, si nu stiu ce sa fac de unde sa iau asa ceva, dar povestea devine si mai amuzanta, la ora de sport mo trimis sa vizeze scutirea si doctorita de acolo mi-a zis ca nu trebuie de la medicu de familie ci de la medicu specialist, si ma gandeam merge sa merg la doctoru de familie sa-i zic ca nu-i buna scutirea casa nu mai trebuiasca sa aduc documentele care nu exista, sau ce sa fac sa scap cumva, merge sa mai mint si medicu specialist casa imi dee scutire? ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Lavinia218 a răspuns:

Da merge sa minti lol. te duci la orice medic specialist vrei tu ...cu trimitere de la med de familie. ii bag frumos niste RON in buzunar si vei fi scutita de la ora de sport! insa eu te sfatuiesc sa iei doar o scutire partiala ...asa am avut si eu adica tu vei trebui sa faci jumatate din ce fac ceilalti. de ex daca dai rezistenta normal trebuiesc 4 ture de teren, tu vei face doar 2.